kontakt: +48 692 696 403 | email: kontakt@galeriaobjazdowa.pl

Beata Kazimierska

Oferta artystyMieszka i pracuje w Kłodzku; od lat interesuje się sztuką - przede wszystkim malarstwem, fotografią i grafiką.

Ziemia Kłodzka - malownicze krajobrazy, kapliczki, kościółki, łąki przesycone barwą maków, urokliwe strumyki i wodospady - wszystko to stanowi nieustanną inspirację i zachętę do rozwijania pasji jaką jest malarstwo.

Łącząc obserwacje przyrody z literacką wyobraźnią, przenosi na płótno sceny na pograniczu snów i rzeczywistości, baśni i świata marzeń, który głęboko ukrywamy w dorosłych i dziecięcych "wnętrzach" naszych osobowości.

Najchętniej maluje na dużych płótnach używając farb akrylowych, o wyrazistych, nasyconych kolorach, które podkreślają charakter i temat obrazu. Równie chętnie jak akryli używa także pasteli olejnych lub technik mieszanych, poszukując nowych środków wyrazu.

Swoje prace wystawiała biorąc udział przez kilka lat w Salonie Sztuki Nieprofesjonalnej - wystawa prezentująca dorobek artystów nieprofesjonalnych Ziemi Kłodzkiej.

Brała też udział w Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury- "Galeria na piętrze" - zdobywając dwa razy pod rząd III miejsce.